• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Podsumowanie akcji „Góra Grosza”

„Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka”.

ks. Mieczysław Maliński

Hojność ludzi podczas zbiórek charytatywnych może być bardzo budująca i inspirująca. Pokazuje ona, że mimo trudnych czasów i zawirowań życia wciąż istnieje w społeczności szkolnej wspaniałomyślność i chęć pomocy innym. To również dowód na to, że każdy z uczniów może mieć wpływ na świat i wraz z innymi tworzyć pozytywne zmiany w życiu innych.
W grudniu 2022 roku uczniowie naszej szkoły rozpoczęli po raz 23. zbiórkę monety w ramach ogólnopolskiej akcji „Góra grosza”, której organizatorem jest Towarzystwo Nasz Dom. Zebrane środki w kwocie 844,62 zł (osiemset czterdzieści cztery zł, 62/100) zostały przeznaczone na zaspokojenie najpilniejszych potrzeb dzieci wychowujących się poza własną rodziną. Nasi wychowankowie po raz kolejny okazali swoją hojność i wspaniałomyślność. Akcję na terenie szkoły koordynowała Pani Agnieszka Kindlik.
Za włożony trud i każdy grosik, w imieniu organizatorów, bardzo dziękujemy.

 Zestawienie zbiórki.

Klasa

Zebrana kwota(zł)

1a

151,50

2a

46,29

2b

31,26

3a

58,33

4a

23,30

4b

35,26

5a

31,29

5b

8,00

6a

238,69

6b

145,08

7a

29,57

8a

46,05