• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Szczypiornistki ZSP Posada Górna Mistrzyniami zawodów rejonowych!

Dnia 6 marca 2023 roku w Sieniawie odbyły się rejonowe Igrzyska Dzieci w piłce ręcznej dziewcząt. Do zawodów zakwalifikowali się mistrzowie powiatów: krośnieńskiego - ZSP Posada Górna, Krosno Gr. - SP 14 Krosno, strzyżowskiego - SP Jawornik. Nasze szczypiornistki pewnie pokonały obie drużyny: SP Posada Górna – SP Jawornik 13:2, SP Posada Górna – SP 14 Krosno 9:2. Zostały Mistrzyniami Rejonowych Igrzysk 10. raz z rzędu! Uzyskały awans do półfinału województwa co dało im miejsce wśród najlepszych 12. zespołów Województwa Podkarpackiego 2023 roku!
Skład naszych złotek: Ziajka Anna – kapitan drużyny, Szwarc Zuzanna, Klimkiewicz Emilia, Mazurek Julia, Wiernusz Lena, Szepieniec Julia, Klimkiewicz Nikola, Franków Sandra, Michalska Hanna, Dereniowska Wiktoria, Puchta Nadia, Penar Amelia, Rajs Alicja, Zięba Zuzanna. Gratulacje dla zespołu i trenera!