• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Filmowa lekcja pierwszoklasistów w kinie

W dniu 22 lutego 2023 roku uczniowie klasy 1a wraz z wychowawczynią Urszulą Koźmą wybrali się do kina „Sokół” w Rymanowie. Tam uczestniczyli w lekcji „Więc chodź, narysuj mój świat - jak powstają filmy animowane” zorganizowanej przez Centrum Edukacji Filmowej w Wołominie. Zajęcia przygotowane przez filmowców, a prowadzone przez profesjonalnego aktora wzbudziły duże zainteresowanie pierwszoklasistów. W trakcie ich trwania dzieci dowiedziały się jak powstają filmy animowane, odkryły na czym polega praca animatora, zobaczyły jak można ożywić postać z bajki. Dużo przeżyć dostarczyła wszystkim projekcja amerykańsko - kanadyjskiego filmu animowanego Kevina Johnsona pt. „Urwis”. Pierwszoklasiści przekonali się, jak ważna w życiu jest miłość, przyjaźń, empatia i wzajemny szacunek.
Wyjście do kina było wartościową lekcją poszerzającą wiedzę uczniów na temat sztuki filmowej. Wyzwoliło również u dzieci dużo radości i zadowolenia, dostarczyło wielu doznań estetycznych.