• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Argasiński Grzegorz Najlepszym Trenerem 2022 roku Gminy Rymanów! Trenerem Powiatu Krośnieńskiego 2022! Nauczycielem na Medal Powiatu Krośnieńskiego 2022!

W piątkowy wieczór (24 lutego 2023 roku) w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Lubatowej (gm. Iwonicz-Zdrój) zorganizowana została Gala Sportu Powiatu Krośnieńskiego, podczas której uhonorowano najlepszych sporowców, trenerów i działaczy za wyniki osiągnięte w 2022 roku. Organizatorami uroczystości byli: Starostwo Powiatowe w Krośnie i 10 urzędów gmin powiatu krośnieńskiego, którzy tworzą Kapitułę, na której czele stoi starosta Jan Pelczar. Wydarzenie honorowym patronatem objęli poseł Piotr Babinetz i przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Jerzy Borcz, a rolę gospodarzy pełnili starosta Jan Pelczar i burmistrz gminy Iwonicz-Zdrój Witold Kocaj. Na początku uhonorowano dziesięciu działaczy sportowych, po jednym z każdej gminy, którzy zdaniem Kapituły zasługują na szczególne uznanie. Kapituła przyznała za szczególne osiągnięcia trenerskie równorzędne nagrody, które otrzymało 10 trenerów z wszystkich gmin powiatu krośnieńskiego.

W gronie najlepszych trenerów znaleźli się:
- Damian Wąchała (LKS Polonia Kopytowa - gm. Chorkówka),
- Daniel Ożga (MOSiR i Dukla i Przełęcz Dukla),
- Mariusz Jakieła (IKN Górnik Iwonicz-Zdrój),
- Łukasz Świnicki (Jasiołka Jaśliska),
- Ireneusz Kasza (Krośnieński Klub Kyokushin Karate w Jedliczu),
- Marek Marcisz (narciarstwo Prządki-Ski w Korczynie),
- Paweł Guzik (Klub Biegacza GOSiR Wisłok Krościenko Wyżne),
- Mariusz Michalski (LKS Głowienka - gm. Miejsce Piastowe),
- Grzegorz Argasiński (piłka ręczna UKS HANDBALL POSADA GÓRNA Zespół Szkół Publicznych w Posadzie Górnej - gm. Rymanów),
- Mariusz Kuszaj (UKS Champion Bratkówka - gm. Wojaszówka).
Trener Grzegorz Argasiński otrzymał również w tym roku tytuł Trenera powiatu krośnieńskiego 2022 roku oraz tytuł Nauczyciel na Medal powiatu krośnieńskiego 2022 roku w plebiscycie Nowin!
Wśród najlepszych sportowców powiatu krośnieńskiego znalazła się wychowanka trenera Grzegorza Argasińskiego Antonina Szczęsna obecnie zawodniczka I ligowego zespołu SPR Handball Rzeszów.
Najlepsi sportowcy 2022 roku na arenie lokalnej:
1. Antonina Szczęsna (wychowanka UKS Handball Posada Górna piłka ręczna SPR Handball Rzeszów I liga - gm. Rymanów),
2. Krzysztof Piterak (kierowca wyścigowy - gm. Jedlicze),
3. Grzegorz Słowik (biegi - Team AKTYWNA KORCZYNA).
Nagrody i wyróżnienia wręczali: posłowie Piotr Babinetz i Piotr Uruski; przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Jerzy Borcz; radna Sejmiku Joanna Bril; prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie Adam Skiba; Stanisław Zając, zastępca dyrektora Wydziału Środowiska i Rolnictwa Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie i jednocześnie prezes Towarzystwa Miłośników Lubatowej; dyrektor Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Boguchwale Robert Pieszczoch; przewodniczący Rady Powiatu Krośnieńskiego Andrzej Krężałek wraz z radnymi: Markiem Aftanasem, Andrzejem Dziuganem, Stanisławem Kenarem, Grzegorzem Nieradką, Marią Parylak (jednocześnie sołtys Lubatowej), Marianem Pelczarem, Danielem Piwowarem, Stanisławem Sajdakiem, Tomaszem Sieniawskim, Iwoną Stefanik, Józefa Winnicką - Sawczuk; starosta Jan Pelczar, wicestarosta Andrzej Guzik, dyrektor - etatowy członek Zarządu Powiatu Monika Subik; wójt gminy Chorkówka Grzegorz Węgrzynowski; burmistrz gminy Dukla Andrzej Bytnar; burmistrz gminy Iwonicz-Zdrój Witold Kocaj; dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa w Jaśliskach Alicja Majdosz; wiceburmistrz gminy Jedlicze Marcin Filip; wójt gminy Korczyna Jan Zych; sekretarz gminy Krościenko Wyżne Mateusz Podkul; wójt gminy Miejsce Piastowe Dorota Chilik i Robert Zajdel z UG Miejsce Piastowe; burmistrz gminy Rymanów Wojciech Farbaniec; wójt gminy Wojaszówka Sławomir Stefański; prezes Podokręgu Krosno Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej Wojciech Sokołowski.
Gratulacje! Brawo Tosia i Trener!