• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Rekrutacja na rok szkolny 2023/2024

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Posadzie Górnej informuje, że w dniach od 20 lutego do 3 marca br. trwać będzie rekrutacja na rok szkolny 2023/2024 do zerówki i klasy pierwszej.

Zapisu dokonują rodzice osobiście w sekretariacie szkoły od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 15.00.

Należy zabrać ze sobą następujące dokumenty: dowód osobisty rodzica, odpis skrócony aktu urodzenia dziecka oraz dokument zawierający PESEL dziecka.

Pliki do pobrania:
Wniosek o przyjęcie dziecka do pierwszej klasy Szkoły Podstawowej w Posadzie Górnej
Wiosek o przyjęcie dziecka do zerówki w Szkole Podstawowej w Posadzie Górnej
Wnioski są również dostępne w sekretariacie szkoły.

Terminy rekrutacji do przedszkoli i szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Rymanów na rok szkolny 2022/2023 dostępne są TUTAJ.