• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Klasa 5a otrzymała list od NASA

Pod koniec ubiegłego roku szkolnego klasa 4a (obecna klasa 5a – sportowa) postanowiła napisać list do NASA (Narodowej Agencji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej w USA). Uczniowie w swoim liście krótko przedstawili siebie i swoją klasę, zainteresowanie sportem oraz przestrzenią kosmiczną. Nie zabrakło również wielu pytań, które trapiły żądnych wiedzy uczniów, część z nich dotyczyła planet, kosztów podróży statkiem kosmicznym, czy wielkości meteorytów. Uczniowie wyrazili również swój podziw i szacunek dla osiągnięć, które Amerykańska Agencja zrobiła dla człowieczeństwa. W swoim liście załączono zdjęcie zespołu klasowego oraz rysunek wykonany przez jedną z uczennic. Po kilku miesiącach oczekiwania dostaliśmy odpowiedź, w której wyrażono uznanie za tak spore zainteresowania przestrzenią kosmiczną, przesłano kilka linków dostarczające cennej wiedzy oraz przekazano najlepsze życzenia dla uczniów, którzy być może kiedyś staną się pionierami w lepszym rozumieniu ziemi i odkrywaniu kosmosu.

Ewelina Żukowska