• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Trzecioklasiści na wyjątkowym spektaklu

„Anioła można odnaleźć w drugim człowieku.
W przyjacielu, który poklepie po ramieniu,
w nieznajomym, który się do nas uśmiechnie...”

Dnia 11 stycznia 2023 roku uczniowie klas trzecich naszej szkoły obejrzeli spektakl zatytułowany „Oto ja posyłam Anioła” w wykonaniu wolontariuszy oraz wychowanków i pracowników OREW w Rymanowie. Motywem przewodnim widowiska była postać Anioła, którego spotkać można w drugim człowieku, wyciągającym pomocną dłoń, tulącym nas do serca, pocieszającym i wspierającym w trudnych momentach życia.
W wypełnionej po brzegi sali kina Sokół w Rymanowie zapanowała magiczna atmosfera. Biblijne wątki, z udziałem bożych posłańców, mówiące o przyjściu na świat Dzieciątka Jezus, przepleciono współczesnymi scenami z codziennego życia, w którym każdy z nas może doświadczyć anielskiej obecności.

Wymowny spektakl zakończyła pointa, mówiąca o tym, jak niewiele potrzeby, aby stać się dla kogoś Aniołem. Wystarczy bowiem rozejrzeć się dookoła i otworzyć serce na potrzeby drugiego człowieka.
Profesjonalnie przygotowane widowisko, doskonała gra aktorska wzbogacona pięknym śpiewem oraz wspaniałe efekty wizualne wywołały gromkie brawa zgromadzonej publiczności. Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor OREW Zuzannie Wojtoń za możliwość udziału w tak przejmującym przedsięwzięciu. Zawarte w nim przesłanie z pewnością na długo zapisze się w naszej pamięci.