• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Warsztaty przyrodnicze w Jasiu Wędrowniczku

W dniu 13 stycznia 2023 roku uczniowie klas czwartych pod opieką wychowawczyń, Pani Agnieszki Kwolek-Śliwki i Pani Bernadety Michnowicz, uczestniczyli w warsztatach „Poznajemy przyrodę podkarpacką” zorganizowanych przez Fundację Jaś Wędrowniczek. Wydarzenie odbyło się dzięki wsparciu między innymi Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie, Nadleśnictwa Rymanów, Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne oraz Magurskiego Parku Narodowego. Celem spotkania było zainspirowanie dzieci i młodzieży do aktywnego spędzania czasu podczas ferii zimowych, wypoczynku na świeżym powietrzu i korzystania z uroków lokalnej przyrody, a także rozbudzenie zainteresowania otaczającym światem żywych organizmów.

Uczniowie mogli skorzystać z wielu źródeł informacji dotyczących przyrody naszego regionu, gdyż wydarzenie obfitowało w ciekawe prezentacje opatrzone komentarzem leśników, stoiska tematyczne umożliwiające aktywne działanie, choćby wykonanie karmników dla ptaków czy aranżacji z żywych roślin, rozpoznawanie tropów dzikich zwierząt, tworzenie karmy o interesującej nazwie „ptasie pyzy” oraz wiele innych atrakcji. Punktem kulminacyjnym spotkania było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Las”, w którym uczeń naszej szkoły, Franciszek Śliwka, zdobył drugie miejsce. Gratulujemy!