• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Atrakcyjna lekcja wychowania fizycznego

Dnia 3 stycznia 2023 roku w Zespole Szkół Publicznych w Posadzie Górnej odbyły się warsztaty metodyczne dla nauczycieli wychowania fizycznego. „Atrakcyjna lekcja wychowania fizycznego” – taki temat szkolenia miał pokazać nauczycielom możliwość ciekawego prowadzenia zajęć wychowania fizycznego przy użyciu różnorodnego, nowoczesnego sprzętu sportowego. Zajęcia zostały podzielone na 4 moduły:
- I moduł – Wykorzystanie Reboundera na lekcji WF – prowadzący Grzegorz Argasiński,
- II moduł – Gumy mini band i drabinka koordynacyjna jako atrakcyjne narzędzia do prowadzenia zajęć WF – prowadzący Katarzyna Kustroń,
- III moduł – Fitball – Trening z piłką – prowadzący Michał Szymczak,
- IV moduł – Ćwiczenia z oporem oraz ćwiczenia przy muzyce – prowadzący Ewa Białek.

Nauczyciele uczestniczący w szkoleniu mogli przekonać się o tym, że zastosowanie różnego rodzaju nowoczesnego sprzętu sportowego oraz nowych metod i form nauczania wzbudza u dzieci i młodzieży nie tylko ciekawość ale również chęć do rywalizacji sportowej oraz większego zaangażowania w czasie lekcji. Warsztaty pokazały również to, że uczniowie chętniej ćwiczą na lekcjach wychowania fizycznego poprzez fajną zabawę.
Młodzież biorąca udział w pokazie to uczennice Zespołu Szkół Publicznych w Posadzie Górnej.
Prowadzącymi zajęcia byli doradcy metodyczni z wychowania fizycznego zatrudnieni przez PZPW w Rzeszowie z oddziałów PCEN Krosno, Tarnobrzeg, Rzeszów.