• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Wigilijne spotkanie opłatkowe w klasie 6b

„Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,
Przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,
Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny,
Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie”.

Cyprian Kamil Norwid

W dniu 22 grudnia 2022 roku uczniowie klasy 6b wraz z wychowawcą Panem Waldemarem Kilarem spotkali się przy wigilijnym stole, by połamać się opłatkiem i złożyć sobie najserdeczniejsze życzenia świąteczne oraz noworoczne. Przy pięknie udekorowanym stole, przykrytym białym obrusem, symbolizującym narodziny Chrystusa, z siankiem i opłatkiem oraz gałązkami jedliny, zasiedli wychowankowie, aby – tradycyjnie – wspólnie biesiadować i kolędować.
Spotkanie miało uroczysty charakter, co podkreślały wizytowe stroje uczestników oraz podniosła, świąteczna atmosfera. Zaczęło się od modlitwy „Ojcze nasz”.

Następnie Pan Waldemar Kilar odczytał fragment z Ewangelii wg św. Łukasza o narodzeniu Jezusa w Betlejem. Nie zapomnieliśmy przygotować nakrycia dla, jak każe tradycja, samotnego wędrowca. Potem przyszedł czas na życzenia i łamanie się opłatkiem. Punktem kulminacyjnym spotkania była biesiada. Barszcz smakował każdemu bez wyjątku, pierogi były wyborne, a ciasta – znakomite. Spotkanie zakończyliśmy kolędowaniem, a pokaz swych umiejętności gry na gitarze dali: Miłosz Jakieła i Kamil Penar.
Słowa podziękowania w tym miejscu wypada skierować w stronę rodziców za pomoc w organizacji klasowej uroczystości. Przyczyniły się do tego Panie: Ewelina Klimkiewicz, Małgorzata Kustra, Anna Mazurek, Justyna Szepieniec, Anna Szwarc, Barbara Wiśniowska, Małgorzata Wołczańska.