• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Klasy czwarte na lodowisku

Łyżwiarstwo – sport uwielbiany przez dzieci i dorosłych – ma długą historię, a najstarsze łyżwy, stworzone z kości zwierząt przymocowanych rzemieniami do butów, mają około 5000 lat. Początkowo jazda na łyżwach miała charakter głównie praktyczny; łyżwy ułatwiały przemieszczanie się w krajach z długimi, srogimi zimami takimi jak Szwecja czy Norwegia. Z czasem kręgi łyżwiarzy poszerzały się, a samo łyżwiarstwo stało się popularnym i lubianym sportem rekreacyjnym. Łyżwiarstwo figurowe to dziś dyscyplina olimpijska; łyżew używają również hokeiści i panczeniści. Nauka jazdy na łyżwach to kwestia indywidualna, a jej podstawą jest umiejętność utrzymania równowagi. Kolejnym krokiem jest jazda do przodu, skręcanie i hamowanie.
W Polsce jazda na łyżwach jest bardzo popularna, a do największych i najpiękniejszych tafli możemy zaliczyć Ice Park w Krakowie, lodowisko na Rynku Starego Miasta w Warszawie, Tatra Ice w Zakopanem czy obiekt w Sopocie z widokiem na Zatokę Gdańską.

Rymanów Zdrój również oferuje swoim mieszkańcom jak i przyjezdnym piękne lodowisko, a dzieci i młodzież często korzystają z zimowej atrakcji.
Zapraszamy do galerii zdjęć z wizyty na lodowisku uczniów klas 4a i 4b.