• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Pierwszoklasiści w Gminnym Ośrodku Kultury w Rymanowie

W dniu 8 grudnia 2022 roku uczniowie klasy 1a wraz z wychowawczynią Urszulą Koźmą uczestniczyli w warsztatach z pieczenia i ozdabiania pierniczków oraz tworzenia ozdób świątecznych zorganizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Rymanowie. Głównym celem wyjścia było kultywowanie polskich zwyczajów bożonarodzeniowych, dostarczenie dzieciom nowych doznań i miłych wrażeń oraz wprowadzenie w nastrój nadchodzących świąt.
Zajęcia poprowadziła Pani Maria Przybylska - emerytowana nauczycielka naszej szkoły, społeczniczka, miłośniczka regionu oraz pracownice ośrodka kultury - Pani Edyta Goryczka i Pani Wioletta Ruchalska. Podczas warsztatów najmłodsi poznali przepis na piernikowe ciasto, ugniatali je, zachwycali się jego aromatem, podsypywali mąką. Z piernikowego ciasta wykrawali aniołki, serduszka, gwiazdki, artystycznie je ozdabiali kolorowym lukrem i wielobarwnymi perełkami.

Talentem plastycznym wykazali się podczas robienia świątecznych krasnali. Radość tworzenia była ogromna. Pierniczki pierwszoklasistów zagoszczą na bożonarodzeniowym stole podczas klasowego spotkania, a krasnale ozdobią choinkę.
Za wzorowe wykonanie pracy uczestnicy otrzymali dyplomy „Pracowitego Elfika”. Były podziękowania, życzenia i wspólne zdjęcia. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku.
Dla wszystkich był to piękny, twórczy i pełen radości czas.