• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

I sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Rymanowie

W dniu 9 grudnia 2022 roku w sali narad Urzędu Gminy w Rymanowie odbyła się I sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej. Szkołę Podstawową w Posadzie Górnej reprezentowała Anna Kozak, zwyciężczyni szkolnych wyborów przeprowadzonych 18 listopada br. W spotkaniu uczestniczyli reprezentanci dziewięciu szkół działających na terenie naszej gminy i ich opiekunowie, radni Rady Miejskiej w Rymanowie, Burmistrz Gminy Pan Wojciech Farbaniec, Zastępca Burmistrza Pan Grzegorz Wołczański, Sekretarz Gminy Pan Marek Penar, Skarbnik Gminy Pani Bernarda Łożańska oraz przedstawiciele wybranych Referatów. Sesję rozpoczął Przewodniczący Rady Miejskiej w Rymanowie Pan Andrzej Pitrus. Młodzi radni złożyli uroczyste ślubowanie i jednogłośnie przyjęli zaproponowany porządek obrad, który zakładał przeprowadzenie wyboru Prezydium Rady i ustalenie planu pracy.

Demokratycznie wybranymi członkami Prezydium w głosowaniu tajnym zostali: Przewodnicząca Aleksandra Graboń, absolwentka naszej szkoły, obecnie uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Rymanowie, Wiceprzewodnicząca Kornelia Oberc uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Rymanowie, Wiceprzewodnicząca Maja Wietecha uczennica Szkoły Podstawowej we Wróbliku Szlacheckim oraz Sekretarz Adam Józefowicz uczeń Szkoły Podstawowej w Klimkówce. Po zamknięciu sesji radni mieli okazję zwiedzić siedzibę Urzędu Gminy i porozmawiać w mniej formalnych okolicznościach.