• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Literackie laury naszej młodzieży!

„Jakie społeczeństwo, taka literatura”.

Henryk Sienkiewicz

W dniu 2 grudnia 2022 roku w Zespole Szkół Nr 1 w Nienadówce odbyło się uroczyste podsumowanie wyników 17. edycji Wojewódzkiego Konkursu „Nam Henryk Sienkiewicz patronuje”, adresowanego do uczniów klas 4-8 z Podkarpacia. Ten prestiżowy turniej, odbywający się pod auspicjami Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie, miał na celu przypomnienie chlubnych kart historii Polski, ukazanych w twórczości Henryka Sienkiewicza, zachęcenie do literackiej aktywności i motywowanie do poznawania dzieł noblisty o szczególnym znaczeniu dla dziedzictwa narodowego.
Gala wręczenia nagród miała uroczysty charakter. Odbyła się w ramach obchodów Dnia Patrona. Przypomnijmy, że Nagrodę Nobla (od 1901 roku) w dziedzinie fizyki, chemii, fizjologii lub medycyny, literatury, a także „na rzecz braterstwa między narodami” (od 1968 również w dziedzinie ekonomii) ustanowiono ostatnią wolą fundatora Alfreda Nobla.

Każdego roku to prestiżowe wyróżnienie laureaci otrzymują 10 grudnia w rocznicę śmierci szwedzkiego przemysłowca i wynalazcy dynamitu: Alfred Nobel zmarł w San Remo 10 grudnia 1896 roku.
Wspaniałe osiągnięcia, tradycyjnie już, zanotowali uczniowie naszej szkoły. Oto lista laureatów: Maja Penar (klasa 6a), Jakub Szul (klasa 6a), Julia Szepieniec (klasa 6b), Anna Ziajka (klasa 6b), Zuzanna Michnowicz (klasa 8a), Oliwia Wołczańska (klasa 8a), Gracjan Tworek (klasa 8b). Wyróżnienia otrzymali: Amelia Madej (klasa 7a) i Samuel Szczęsny (klasa 8b). Ich sukces jest tym bardziej cenny, że wyniki, z uwagi na rangę konkursu, zostaną wpisane na świadectwie ukończenia klasy i szkoły, co skutkować będzie przyznaniem punktów podczas rekrutacji do szkoły średniej. Wielkie gratulacje dla wszystkich nagrodzonych! Opiekunem merytorycznym był Pan Waldemar Kilar. Komisja konkursowa przyznała nagrody i wyróżnienia autorom aż 132 prac z 36 szkół m.in. z Rzeszowa, Leżajska, Kolbuszowej, Stalowej Woli, Przemyśla, Głogowa Małopolskiego, Błażowej, Brzozowa, Nowej Wsi, Zarzecza, Górna i – gościnnie – Lublina. W czołówce, pod względem liczby nagród, znalazła się Szkoła Podstawowa w Posadzie Górnej, zajmując w kategorii literackiej niekwestionowane pierwsze miejsce w województwie podkarpackim.