• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Nagroda Podkarpackiego Kuratora Oświaty dla Pana Grzegorza Argasińskiego

Dnia 14 października 2022 roku w Sali Kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie odbyła się wojewódzka uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, podczas której nauczycielom i pracownikom oświaty z województwa podkarpackiego wręczone zostały Krzyże Zasługi, Medale za Długoletnią Służbę, Medale Komisji Edukacji Narodowej, nagrody Ministra Edukacji i Nauki oraz nagrody Podkarpackiego Kuratora Oświaty. W tym roku medale Komisji Edukacji Narodowej otrzymało 219 nauczycieli z Podkarpacia, a 74 dostało Nagrody Podkarpackiego Kuratora Oświaty. W uznaniu za podejmowane działania wychowawcze, szczególne osiągnięcia edukacyjne oraz kształcenie i doskonalenie nauczycieli prestiżową Nagrodę Podkarpackiego Kuratora Oświaty otrzymał mgr Grzegorz Argasiński - nauczyciel wychowania fizycznego Zespole Szkół Publicznych w Posadzie Górnej, trener i doradca metodyczny Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie.

To ważne dla nauczycieli wyróżnienia i jednocześnie motywacja do dalszej pracy pełnej pasji i zaangażowania.
Gratulacje dla Pana Grzegorza Argasińskiego!