• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

7. miejsce drużyny piłkarek ręcznych szkoły podstawowej w ogólnopolskim turnieju w Krakowie!

W dniach 11-12 listopada 2022 roku w Krakowie odbył się turniej piłki ręcznej dziewcząt promujący nadchodzące mistrzostwa świata 2023 w piłce ręcznej mężczyzn, których Polska wraz ze Szwecją będzie gospodarzem.
W turnieju wzięło udział 12 zespołów dziewcząt rocznika 2011: Kraków, Zabrze, Tarnów, Jarosław, Żory, Posada Górna, Masłów, Chorzów, Cmolas. Zespoły podzielone zostały na dwie grupy, które rywalizowały systemem każdy z każdym. Nasze dziewczęta bardzo dobrze spisały się podczas turnieju, pokonując drużyny z Krakowa i Jarosławia. Przegrały z Żorami, Tarnowem - późniejszym zwycięzcą i nieznacznie z Zabrzem 8:5. W meczu o 7. miejsce pewnie pokonały drużynę z Chorzowa 15:2!
Na koniec turnieju nasza drużyna jako wyróżniająca została nagrodzona koszulkami promującymi mistrzostwa świata (jedna z czterech!). Dziewczęta otrzymały nagrody. Najlepszym strzelcem drużyny została Sandra Franków.

Na uwagę zasługuje fakt, iż był to pierwszy turniej naszych szczypiornistek. Dziewczęta z meczu na mecz grały coraz lepiej i pewniej. Doświadczenie zebrane na pewno będzie procentowało w późniejszych latach.
Skład drużyny: Franków Sandra – kapitan, Michalska Hanna, Dereniowska Wiktoria, Rajs Alicja, Puchta Nadia, Argasiński Grzegorz – trener.
Brawo dla naszych dziewcząt!