• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Spotkanie profilaktyczne z osadzonymi z Zakładu Karnego w Łupkowie

W dniu 17 listopada 2022 roku w Zespole Szkół Publicznych w Posadzie Górnej odbyło się spotkanie młodzieży klas 7 i 8 z osadzonymi z Zakładu Karnego w Łupkowie. Pan Daniel i Pan Damian przedstawili drogę swojego uzależnienia od alkoholu i narkotyków oraz negatywnego wpływu jaki wywarło to na ich życie osobiste, rodzinne i zawodowe. Opowiadali o drodze „wykolejenia” i stratach, które ponieśli w wyniku nadużywania alkoholu, narkotyków i innych środków uzależniających. Przestrzegali młodzież przed dopalaczami oraz innymi substancjami psychoaktywnymi. Zaapelowali jednocześnie do młodzieży by nie wstydziła się i nie bała szukać pomocy u innych.
Podczas spotkania głos zabrała również porucznik Sylwia Mataczyńska wychowawca w Zakładzie Karnym, która przedstawiła uczniom prezentację nt. środków psychoaktywnych i negatywnego ich wpływu na organizm człowieka.

W podziękowaniu za prelekcję pedagog szkolny Pani Sylwia Piwowar wraz z uczniami z samorządu uczniowskiego przekazali wyrazy uznania i podziwu dla Pana Daniela i Pana Damiana za chęć, odwagę i otwartość w dzieleniu się swoją historią, a także złożyli serdeczne podziękowania dla funkcjonariuszy z Zakładu Karnego w Łupkowie.