• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Dzień Postaci z Bajek

„Baśnie to pudełka:
dzieci oglądają opakowanie,
a dorośli mają zajrzeć do wnętrza”.

H. Ch. Andersen

Dnia 7 listopada 2022 roku w naszej szkole zapanowała bajkowa atmosfera. Spacerując po szkolnych korytarzach można było spotkać wesołe wróżki, piękne księżniczki, groźne czarownice, superbohaterów, sympatyczne niedźwiadki i wiele innych postaci. Wszystko to za sprawą obchodów Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek, w którego świętowanie zaangażowali się wszyscy uczniowie naszej szkoły.  
Ci najmłodsi, przebrani za swoich ulubionych bajkowych bohaterów, wzięli udział w grach, zabawach i konkursach. Podczas zajęć dzieci przypomniały sobie cechy baśni, dowiedziały się, czym jest morał oraz poznały sylwetki najpopularniejszych twórców literatury dziecięcej.  

Tego dnia, w ramach współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Rymanowie, gościliśmy w naszej szkole Panią Dyrektor Monikę Rygiel, która w piękny sposób zaprezentowała uczniom jedną z serii bajek o sympatycznym żółwiu Franklinie. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem wsłuchiwały się w treść utworu i wzięły udział w konkursie o przygodach tego rezolutnego bohatera.
Na tym jednak nie zakończyliśmy świętowania, ponieważ kolejnym punktem naszego programu było wyjście do kina „Sokół” w Rymanowie na spektakl pt. „Kopciuszek”. Piękna scenografia, barwne kostiumy oraz wspaniała gra aktorska członków Rymanowskiego Klubu Seniora bez wątpienia zasługiwała na długie i gromkie brawa oraz zachwyt publiczności. Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły. To był niezwykły dzień!

Serdecznie podziękowania kierujemy do Pani Moniki Rygiel za włączenie się w obchody Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek w naszej szkole oraz za zaproszenie dzieci na wspaniały spektakl.