• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

„Jedynie czyn ma znaczenie. Najlepsze chęci pozostają bez skutku,
o ile nie pociągają za sobą następstw praktycznych”.

Józef Piłsudzki

Dnia 10 listopada 2022 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 104. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Narodowe Święto Niepodległości to najważniejsza uroczystość państwowa w roku, obchodzona dla upamiętnienia 11 listopada 1918 roku, kiedy to Polska odrodziła się po 123 latach niewoli.
Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie uczniowie klas ósmych zaprezentowali program poetycko-muzyczny, który przybliżył widzom trudną drogę naszej Ojczyzny do odzyskania wolności. Na wstępie w atmosferę czasów niewoli wprowadziła zebranych pantomima, obrazująca społeczeństwo polskie zaatakowane przez trzech zaborców: Prusy, Austrię i Rosję.

Apel uświetniły piękne pieśni i wiersze zaprezentowane przez ósmoklasistów. Wśród uczniów najstarszych klas naszej szkoły jest wielu utalentowanych muzycznie uczniów, którzy zachwycili widzów na tej uroczystości. Szczególne wrażenie na widowni zrobiły pieśni żołnierskie w wykonaniu chóru chłopców w mundurach.
Pan dyrektor podziękował uczniom za ich piękny występ oraz nauczycielom: Pani Edycie Krukar, Pani Klaudii Krukar, Pani Iwonie Kuci, Pani Anecie Skórze oraz Panu Bogusławowi Malinowskiemu za przygotowanie apelu. Następnie Pan dyrektor skierował istotne słowa do zebranych: jak ważne jest o to, aby każdy z nas czuł, że od niego zależy to, jaka nasza Ojczyzna będzie. Nasza troska o Polskę może bowiem objawiać się na różne sposoby, m.in. poprzez dbanie, zarówno o rozwój kraju, jak i o swój własny, o tradycję, język ojczysty.
Uroczystość ta była piękna lekcją historii. Przypomniała tragedię rozbiorów, trudne lata walk o niepodległość i radość z odzyskania niepodległości. Kolejny raz przeżyliśmy wzruszenie z faktu, że Polska odzyskała niepodległość.