• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Pierwszoklasiści na szlaku Patronki szkoły - hrabiny Anny z Działyńskich Potockiej

W dniu 27 października 2022 roku uczniowie klasy 1a wraz z wychowawczynią Urszulą Koźmą uczestniczyli w pieszej wyprawie do Rymanowa. Głównym celem wycieczki było poznanie miejsc związanych z życiem Patronki szkoły - Anny z Działyńskich Potockiej.
Podczas wędrówki dzieci obejrzały dwór, w którym od 1872 roku mieszkała hrabina. (Dwór zniszczony został podczas działań wojennych, odbudowany po ich zakończeniu. Obecnie znajduje się tu siedziba Nadleśnictwa Rymanów).
Pod przewodnictwem Pani Barbary Kułak - specjalisty ds. ochrony przyrody i edukacji leśnej - dzieci podziwiały jego zabytkowe wnętrze. Z zainteresowaniem oglądały kącik poświęcony Patronce, obrazy ilustrujące dawny Rymanów i sztandar nadleśnictwa. Z ciekawością obserwowały eksponaty zwierząt leśnych, wysłuchały ciekawostek o tajemnicach drzew.

Pierwszoklasiści obejrzeli również otoczenie dworu. Ich uwagę przykuł pomnik przyrody - około 200. letni jesion wyniosły. Przystanęli też przy dwóch kamieniach pamięci ufundowanych przez pracowników nadleśnictwa. Pierwszy - w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, drugi - dla upamiętnienia 5. pielgrzymki Papieża - Jana Pawła II do Ojczyzny. Dzieci modliły się też przy zabytkowej figurze Matki Boskiej.
W Parku im. Anny i Stanisława Potockich podziwiały dziewiętnastowieczne drzewa oraz ponad dwumetrowy mur otaczający to historyczne miejsce. W nowo powstałym miasteczku ruchu drogowego  sprawdzały swoje umiejętności wzorowego poruszania się po jezdni. Tego dnia nie mogło zabraknąć jesiennych gier i zabaw.
Klasowa wyprawa przybliżyła najmłodszym życie naszej Patronki, dostarczyła też wiele radości ze wspólnego przebywania.