• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Pamiętamy o Patronce szkoły i mieszkańcach Posady Górnej – ofiarach II wojny światowej

„Umarłych wieczność dotąd trwa,
dokąd pamięcią im się płaci”.

Wisława Szymborska

W dniu 28 października 2022 roku uczniowie klasy 1a wraz z wychowawczynią Urszulą Koźmą odwiedzili cmentarz w Rymanowie. Była to pierwsza wyprawa pierwszoklasistów w miejsce spoczynku Patronki naszej szkoły, hrabiny Anny z Działyńskich Potockiej, założycielki Rymanowa Zdroju. Podczas pobytu na cmentarzu dzieci porządkowały Jej grób, zadbały też o mogiły Potockich znajdujące się w rodowej kwaterze.
Pierwszoklasiści usunęli zeschłe liście oraz wypalone znicze, oczyścili ścieżki między grobami, przetarli kurz z nagrobnych płyt. Odkrywali też mało już widoczne inskrypcje, podziwiali herb hrabiostwa Potockich. Na grobie Patronki położyli kwiaty, ozdobili krzyż biało-czerwoną wstęgą i zapalili znicze. W skupieniu odmówili modlitwę w Jej intencji.

Po powrocie do szkoły delegacja uczniów klasy 1a uhonorowała czternastu mieszkańców Posady Górnej, zamordowanych przez hitlerowców podczas II wojny światowej. Pod tablicą pamiątkową, znajdującą się w murach naszej szkoły, dzieci położyły chryzantemę oraz lampkę pamięci.
Pierwszoklasiści w ten sposób oddali cześć Tym, którzy znamienitą  kartą wpisali się w historię naszej małej i dużej Ojczyzny.