• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Powiatowe Igrzyska Dzieci i Młodzieży w szachach

Dnia 27 października 2022 roku odbyły się powiatowe Igrzyska Dzieci i Młodzieży w szachach, w których uczestniczyli uczniowie klasy ósmej naszej szkoły: Gracjan Tworek, Jakub Rajnik, Dorian Smoleń oraz Marta Telega. Rywalizowali oni z uczniami ze szkół w: Potoku, Iwli oraz Krościenka Wyżnego. Pierwsze miejsce przypadło szkole z Krościenka Wyżnego, a drugie - szkole w Iwli. To one zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego. Uczniowie z naszej szkoły uplasowali się na trzecim miejscu. Gratulujemy!
Zawody powiatowe poprzedziły kwalifikacje gminne, w których brali udział uczniowie klas 4-7: Mikołaj Cisek, Ryszard Łożyński, Hubert Bednarski, Antonina Troska oraz ósmoklasiści: Gracjan Tworek, Jakub Rajnik, Dorian Smoleń, Marta Telega. Rywalizowali oni z uczniami ze szkoły w Rymanowie. Drużyna młodszych szachistów zajęła 2. miejsce, natomiast uczniowie starsi wywalczyli miejsce pierwsze, przechodząc do turnieju powiatowego.
Uczniów do zawodów przygotowywał Pan Artur Piotrowski.