• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Ślubowanie Pierwszoklasistów

W dniu 20 października 2022 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość Pasowania na ucznia. Do grona społeczności szkolnej zostało przyjętych 26 pierwszoklasistów. Dzieci prezentowały swoje umiejętności recytatorskie, muzyczne, zachwycały grą na instrumentach. Przekonały zebranych, że wiedzą co to znaczy być dobrym uczniem, dobrym kolegą i dobrym Polakiem. Po części artystycznej najmłodsi złożyli ślubowanie. Przyrzekali, że będą dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły, pilnie się uczyć, zgodnie bawić, swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po ceremonii ślubowania dyrektor - Pan Piotr Cisek pasował najmłodszych na uczniów Szkoły Podstawowej im. Anny z Działyńskich Potockiej w Posadzie Górnej. Uroczystość zwieńczyło poświęcenie plecaków. Były życzenia, pamiątkowe dyplomy, upominki i zdjęcia.

To szkolne święto uświetniły świetną grą aktorską uczennice klasy czwartej a – Martyna Smerecka, Zuzanna Komborska, Antonina Kilar, Lena Penar, Gabriela Ziajka, Anna Rij i Urszula Niemczyk. Za profesjonalne prowadzenie akademii dziękuję uczennicom klasy siódmej - Mai Niemczyk, Annie Pelczar oraz Blance Krzysztyńskiej.

wychowawczyni klasy 1a - Urszula Koźma