• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Dzień Edukacji Narodowej

„Gdy dzieci są małe, daj im solidne korzenie.
Gdy są duże, podaruj im skrzydła...”

14 października 1773 roku utworzono w Polsce Komisję Edukacji Narodowej. Było to pierwsze w Europie ministerstwo zajmujące się szkolnictwem. Dzięki jego powstaniu zakładano nowe szkoły, a stare zmieniano tak, aby można było uczyć w nich w nowoczesny sposób. Na pamiątkę tego wydarzenia co roku w każdej szkole odbywają się uroczyste akademie.
Dnia 13 października 2022 roku również w naszej szkole uczniowie klas trzecich przygotowali skromną uroczystość poświęconą nauczycielom i pracownikom szkoły. Dzieci w humorystyczny sposób przedstawiły codzienną pracę pedagogów, która choć wspaniała, często wiąże się z wieloma trudnościami.

Trzecioklasiści wierszem, tańcem i piosenką wyrazili swoją wdzięczność i ogromne uznanie za trud, poświęcenie i cierpliwość, którymi są obdarowywani każdego dnia. Swoją postawą i zaangażowaniem wzbudzili wiele uśmiechów na twarzach pedagogów. Uroczyście złożone obietnice wzorowego zachowania oraz wytrwałej nauki były wspaniałym prezentem dla wszystkich nauczycieli.
Trzecioklasiści, dumni ze swojego pierwszego występu przed tak liczną publicznością, z pewnością na długo zapamiętają ten dzień.