• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

„Czerwony Kapturek” – spektakl artystyczno-edukacyjny dla klas 1-3

Dnia 11 października 2022 roku klasy 1-3 z Posady Górnej uczestniczyły w spektaklu przygotowanym przez Teatr Nowy w Krakowie. Musical ten odbył się w RCKP w Krośnie. Jedna z najsłynniejszych baśni przedstawiona została w kolorowym, muzyczno-refleksyjnym świetle, przepełniona była błyskotliwymi dialogami i nowymi przygodami. Spektakl z wielką starannością realizował cele edukacyjne przeznaczone dla młodego widza poprzez piosenki oraz dialogi uczące rozwiązywania konfliktów, nawiązywania wartościowych przyjaźni, bycia asertywnym i odważnym. Nasi uczniowie byli pod wielkim wrażeniem sztuki, jej nowoczesnego przekazu i humoru, a także efektów świetnych i pięknej scenografii. Przyznajemy, że sztuki teatralne przedstawiane w RCKP wyróżniają się poziomem artystycznego przekazu.