• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Dzień Dziewcząt w klasie 6b

„Szacunek do drugiego człowieka to podstawa każdej relacji”.

W dniu 11 października 2022 roku świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Dziewcząt. Z tej okazji uczniowie klasy 6b pod opieką wychowawcy Pana Waldemara Kilara przygotowali swym koleżankom niespodziankę. Złożyli oryginalne życzenia, podarowali zabawne prezenty – w tym roku finezyjne kapelusze – oraz zaprosili na słodki poczęstunek. Spotkanie przy ciastkach i owocach upłynęło w miłej i przyjacielskiej atmosferze. Miłym akcentem spotkania było skierowanie do dziewcząt życzeń w formie wskazówek, jakimi wartościami powinny kierować się w życiu:

„Ciesz się małymi rzeczami.
Rób to, co cię uszczęśliwia.
Śmiej się tyle, ile oddychasz.
Tańcz tak, jakby nikt nie patrzył.
Kochaj tak długo, jak żyjesz.

Żyj tak, aby niczego nie żałować”.

Dodajmy, że Międzynarodowy Dzień Dziewcząt, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w 2011 roku, ma na celu przybliżenie społeczeństwu szczególnych wyzwań, przed jakimi stoją dziewczynki na całym świecie. Wiele z nich nie ma szansy na edukację. Co roku święto posiada swoje hasło przewodnie. W roku 2022 brzmi ono: „Nasz czas jest teraz – nasze prawa, nasza przyszłość”. W zeszłym roku skupiono się na problemach z dostępem do internetu. Zwłaszcza w czasie pandemii jego brak był szczególnie odczuwalny i stwarzał trudności między innymi w nauce.
W naszej szkole był to czas do składania sobie okazjonalnych życzeń, obdarowywania się upominkami i okazywania sobie szacunku. Szczególne podziękowania należy skierować w stronę Pani Anny Jakieły za pomoc w organizacji uroczystości. Zapraszamy do galerii zdjęć.