• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Święto Pieczonego Ziemniaka

W dniu 26 września 2022 roku uczniowie klas trzecich zgromadzili się na szkolnym korytarzu, gdzie wzięli udział uroczystości pod nazwą „Święto Pieczonego Ziemniaka”. Celem spotkania było wzbogacenie wiedzy dzieci na temat prac wykonywanych jesienią w sadzie, ogrodzie i w polu oraz promowanie zdrowego stylu życia.
W trakcie uroczystości trzecioklasiści wysłuchali krótkiej bajki o ziemniaku, poznali historię pojawienia się tego cennego warzywa na europejskich stołach oraz obejrzeli film na temat cyklu jego życia. Ponadto uczniowie dowiedzieli się, jak nazywany jest ziemniak w różnych regionach Polski, jakie potrawy można z niego przygotować, a także jak wygląda i gdzie się znajduje okazały pomnik tego warzywa. Wiele emocji wzbudził konkurs wiedzy przyrodniczej oraz konkurencje sportowe zorganizowane na sali gimnastycznej. Największą popularnością cieszył się slalom z ziemniaczanym krążkiem, celowanie do kosza oraz klasowe wykopki.

Na zakończenie trzecioklasiści wykonali piękne i niezwykle pomysłowe „dziwadełka” z ziemniaków. Impreza była wspaniałą okazją do wspólnej nauki, zabawy i integracji uczniów. Zajęcia przygotowały Panie: Alicja Zajdel i Klaudyna Trygar-Kubusiak.