• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Drugie klasy odwiedzają Krosno

Dnia 23 września 2022 roku klasy drugie wybrały się na pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę. Rozpoczęła się ona wizytą w Biurze Wystaw Artystycznych w Krośnie, gdzie uczniowie uczestniczyli w warsztatach „Jak to ze lnem było”, w trakcie których zapoznali się za sposobem wytwarzania tkanin z lnu. Zwiedzili wystawę prac konkursowych, na którą autorzy nadesłali swoje działa z całego świata np. z Japonii, Węgier. Następnie sami mogli zamienić się w artystów i tworzyć własne kompozycje. Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Rzemiosła, tam dzieci wzięły udział w lekcji muzealnej „Dawne zawody”. Było to wyjątkowe spotkanie z przeszłością i aktywny sposób na doświadczenie tego, jak dawniej wyglądało życie i praca różnych rzemieślników. Korzystając ze słonecznej pogody dzieci spacerowały po rynku i uliczkach Krosna podziwiając między innymi murale przedstawiające Ignacego Łukasiewicza i Jana Szczepanika.

Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w Państwowej Straży Pożarnej, gdzie w sali dydaktycznej „Ognik” uczniowie mogli zamienić się w małych strażaków, ubrać bluzę i kask strażacki. Poprzez zabawę i praktyczne ćwiczenia nauczyły się, jak w prawidłowy sposób reagować w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu człowieka. W trakcie warsztatów dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy – pod czujnym okiem strażaków przeszli kurs udzielania pierwszej pomocy. W jednostce straży pożarnej mieli okazję zobaczyć samochody bojowe, sprzęt, którym strażacy wykorzystują w swojej pracy, a także zobaczyć jak szykują się do wyjazdu na akcje ratunkową. Pełni wrażeń i bogatsi w nowe doświadczenia, w świetnych humorach uczniowie wrócili do szkoły z nadzieją, że niedługo znów wybiorą się w podróż.