• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2022/2023

„Samorząd jest to właściwie praca organizowana po to, aby jednakowo dobrze działo się wszystkim,
którzy razem uczą się, działają..., żeby jeden drugiego nie krzywdził, nie przeszkadzał, nie dokuczał...,
żeby świadczył przysługi, pomagał, opiekował się, pilnował porządku i praworządności...
to nie tylko praca, ale i walka... w obronie porządnych, dzielnych i słabych, przeciwko wrogom porządku i sprawiedliwości...”.

Janusz Korczak

Dnia 15 września 2022 roku w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Kandydaci podczas spotkania wygłosili krótką autoprezentację, podczas której mieli okazję zaprezentować swoje pomysły.
W wyniku tajnego głosowania, Przewodniczącą SU została Zuzanna Rygiel z klasy 8a, a jej Zastępcą Szymon Bałuka również z klasy 8a. Funkcję Rzecznika Prasowego w bieżącym roku szkolnym pełnić będzie Maja Niemczyk z klasy 7a, natomiast Sekretarzem została Anna Pelczar również z klasy 7a.

Nad artystyczną oprawą gazetek oraz imprez, czuwać będzie sekcja dekoracyjna w składzie: Julia Penar (6a), Miłosz Kielar (7a), Milena Ziajka (8b).
O tym, że „sport to zdrowie” przekonywać będzie sekcja sportowa w składzie: Jakub Wolski (6a), Sandra Franków (5a), Alex Klimkiewicz (5a).
O organizację różnego rodzaju działań na rzecz naszej społeczności szkolnej, jako sekcja organizacyjna, zadbają: Zuzanna Szwarc (6b), Jakub Wolski (6a) oraz Julia Mazurek (6b).
Chęć niesienia pomocy, w ramach działań w sekcji charytatywnej, podjęli Zuzanna Kasperkowicz (8a), Samuel Szczęsny (8b), Jakub Wolski (6a) oraz Przewodnicząca i jej Zastępca – Zuzanna Rygiel i Szymon Bałuka.
Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy wielu sukcesów oraz satysfakcji z wykonywanych obowiązków. Wierzymy, że dzięki Waszej pracy i zaangażowaniu ten rok szkolny będzie przepełniony ciekawymi inicjatywami, które na długo zapadną w naszej pamięci.