• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Konkurs czytelniczy „Afryka Kazika”

Dnia 20 czerwca 2022 roku, u progu wakacji, uczniowie klas drugich wzięli udział w konkursie czytelniczym zorganizowanym przez Panią Jolantę Pietruszkę oraz Panią Klaudynę Trygar-Kubusiak zatytułowanym „Afryka Kazika”. Celem wydarzenia było promowanie czytelnictwa, zainteresowanie dzieci poznawaniem świata poprzez podróże oraz wzbogacenie ich wiedzy na temat flory i fauny Afryki.
Zmagania uczestników miały formę popularnego teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. Konkurs poprzedziły eliminacje, w których wyłoniono kandydatów. Pytania sprawdzały znajomość treści lektury „Afryka Kazika”, autorstwa Łukasza Wierzbickiego - reportera i podróżnika. W bardzo ciekawy sposób opisał on afrykańską wyprawę Kazimierza Nowaka, który przemierzył Czarny Ląd rowerem, konno, łodzią oraz na wielbłądzie.

Uczniowie doskonale radzili sobie z zagadkami i dzielnie bronili się przed utratą szans. Trzeba było zadać około 40 pytań, aby wyłonić finałową trójkę. W ostatnim etapie zmagań konkursowych uczniowie wykazali się ogromną wiedzą na temat afrykańskich roślin i zwierząt oraz zjawisk przyrodniczych tego kontynentu. Potrafili wyjaśnić, na czym polega fatamorgana, czym są amulety oraz burza piaskowa. Po wyczerpaniu wszystkich pytań zwycięzcami konkursu zostali: Antonina Jaworska i Filip Jurasz, drugie miejsce zajął Tymoteusz Niemczyk, a na trzecim uplasował się Karol Pitrus.
W konkursie udział wzięli również następujący uczniowie: Konrad Bednarski, Dominik Krasowski, Mikołaj Such, Jan Śliwka, Kalina Tomkiewicz oraz Emilia Żaromska.
Dziękujemy drugoklasistom za zaangażowanie, życzymy jeszcze wielu fascynujących przygód przeżytych wraz z bohaterami książek i gratulujemy zwycięzcom!