• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Pożegnanie szkoły podstawowej

„...Przychodzi czas powitań,
Czas bycia razem,
Przychodzi czas pożegnań”.

W dniu 22 czerwca 2022 roku odbyło się pożegnanie klas ósmych. Prowadzący uroczystość przywitali serdecznie przybyłych gości: Dyrekcję, Grono Pedagogiczne, Pracowników Obsługi i Rodziców. Przypomnieli w skrócie osiem lat spędzonych wspólnie w szkole, w której pozostawili cząstkę siebie. Tu musieli stawiać czoła nowym wyzwaniom, tu dojrzewali do bycia człowiekiem odpowiedzialnym i dorosłym, tu zawiązywali pierwsze przyjaźnie. Swój występ uczniowie rozpoczęli wzruszającą piosenką Ryszarda Rynkowskiego „Szczęśliwej drogi już czas”, której słowa świetnie charakteryzują ten moment w ich życiu. Jest to okres zmian, podejmowania decyzji, dokonywania wyborów, które będą miały wpływ na dalsze życie.

Podziękowali dyrekcji, nauczycielom i wychowawcom, dzięki którym zdobyli solidną wiedzę i szereg umiejętności, a przede wszystkim nauczyli się, jak być człowiekiem mądrym, umiejącym oferować swoje serce innym. Swą wdzięczność wyrazili piękną recytacją wierszy. Nie zapomnieli również o pracownikach obsługi, którym podziękowali za ich codzienny, często niedoceniany trud. Nadszedł wreszcie czas, by pochylić głowy przed kochanymi i wspaniałymi rodzicami, bez których sukcesy byłyby niemożliwe. Podziękowali za dar życia, poczucie bezpieczeństwa, kochające serce, gotowość słuchania, zrozumienia i cierpliwość. Im zadedykowali piosenkę „To dzięki Wam”. Mieli także okazję, aby przeprosić wszystkich za popełnione błędy, niewłaściwe zachowanie, raniące słowa i lenistwo. Występ swój młodzież zakończyła piosenką Maryli Rodowicz „Ale to już było...” oraz życzeniami wszelkiej pomyślności, sukcesów zawodowych i uśmiechu na każdy dzień wszystkim zebranym.
Po części artystycznej zabrał głos Dyrektor Piotr Cisek, który podziękował uczniom za występ, przypomniał ich osiągnięcia w konkursach i zawodach sportowych. Skierował słowa uznania do rodziców. Tym, których pociechy uzyskały najwyższe wyniki w nauce, wręczył listy gratulacyjne, a ci, którzy angażowali się w życie szkoły i oferowali swą pomoc, otrzymali podziękowania.
Później przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia. Szkoda tylko, że było to ostatnia spotkanie w takim gronie.