• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

„Młodzi Odkrywcy” w Rzeszowie

W piątek, 10 czerwca nasi „Młodzi odkrywcy” z klas 4-6, pod opieką Pań Jolanty Pietruszki i Urszuli Chmiel, wybrali się na kolejne zajęcia na Uniwersytecie Rzeszowskim. Tym razem rozpoczęliśmy od ciekawego wykładu z podstaw ekonomii, który wyjaśnił nam nieco zawiłe kwestie zarabiania, oszczędzania i wydawania pieniędzy. Zdobytą wiedzę mogliśmy sprawdzić rozwiązując test interaktywny.
Następnie zwiedziliśmy część naukowo-badawczą Centrum Mikroelektroniki i Nanotechnologii, gdzie usłyszeliśmy wiele interesujących rzeczy na temat prowadzonych tam prac i roli poszczególnych urządzeń. Za pomocą mikroskopu elektronowego mogliśmy obejrzeć monetę 1 groszową w olbrzymim powiększeniu i dowiedzieliśmy się, że pojedynczy włos kociej sierści nie jest wcale tak gładki, jak nam się wydaje.

Podziwialiśmy też eksperymenty z ciekłym azotem, a nawet próbowaliśmy „lodowych chrupek”. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się okulary wirtualne VR, dzięki którym przenieśliśmy się w kosmos i za pomocą mieczy świetlnych rozbijaliśmy lecące na nas asteroidy.
Na koniec zwiedziliśmy wystawę interaktywną, na której każdy znalazł coś dla siebie. Jedni zagłębiali się w tajniki elektroniki, budując skomplikowane urządzenia, inni próbowali swych sił przy laparoskopach, operując misia, jeszcze inni zajmowali się optyką, próbując odpowiednio kierować światłem lasera za pomocą zwierciadeł. Różnego rodzaju układanki, turbiny czy łamigłówki wciągnęły nas tak bardzo, że ani obejrzeliśmy się, a trzeba już było wracać do szkoły. Szkoda.