• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Projekt edukacyjny „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki”

Trzecia edycja projektu edukacyjnego „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki”, wspierającego rozwój czytelnictwa, przypadła na rok szkolny 2021/2022. Uczniowie klasy 3b z wychowawczynią Moniką Rygiel po raz kolejny dołączyli do uczestników projektu.
Edycja projektu ma zasięg międzynarodowy i skierowana jest do uczniów klas I-III. Główne cele projektu to: rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej, rozwijanie aktywności czytelniczej, doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania, zachęcanie rodziców do czytania dzieciom, integracja zespołu klasowego, współpraca placówek oświatowych z terenu całego kraju i za granicą. Partnerami Projektu jest Wydawnictwo MAC Edukacja. Patronat honorowy objął Minister Edukacji Narodowej, Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty, Mapa Karier, Wydawnictwo Dwukropek i Portal Niezbędnik Nauczyciela.

Tegoroczna edycja projektu jest pod hasłem - „Poznajemy zawody”, dlatego też uczniowie klasy 3b podczas jego realizacji zgłębiali wiedzę na temat cech i kompetencji osób wykonujących różne zawody. Projekt okazał się ciekawą formą, w której można spotkać się z książką poprzez różnorodne działania zachęca do sięgania po książkę. Wymiernym efektem jest poprawa jakości czytania przez uczniów, którzy zaczęli traktować czytanie jako ciekawy sposób spędzania czasu. Innowacyjność zajęć przyczyniła się do rozwijania u dzieci przede wszystkim kreatywności i twórczego myślenia oraz zwiększenia zainteresowania czytelniczego.