• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Dzień Rodziny w klasach drugich

Dnia 3 czerwca 2022 roku późnym popołudniem szkolną salę gimnastyczną wypełnili Rodzice i rodzeństwo uczniów klas drugich. Wszystko za sprawą Święta Rodziny, które przygotowali dla swoich kochanych Mam i Tatusiów drugoklasiści wraz ze swoimi wychowawczyniami Panią Alicją Zajdel oraz Panią Klaudyną Trygar-Kubusiak.
Piękną recytacją, tańcem i wesołą piosenką uczniowie przedstawili zabawną historię miłości Rodziców. W humorystyczny sposób zaprezentowali codzienne życie, w którym pomimo dziecięcych wybryków, nie brakuje ciepła, zrozumienia płynącego z ust oraz gestów Mamy i Taty. Dzieci podziękowały swoim Rodzicom za codzienną troskę, wsparcie oraz bezgraniczną miłość.

Na zakończenie uczniowie wręczyli Rodzicom piękne, papierowe upominki oraz miód z mniszka lekarskiego, którego kwiaty samodzielnie zebrali na wiosennej łące. Oklaskom dla młodych aktorów nie było końca. Był to dzień pełen wrażeń, wzruszeń i uśmiechu. Z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.