• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

„Książka za drzewo”

Akcja „Książka za drzewo” została stworzona przez członków Fundacji Ekologicznej Arka z Bielska-Białej, którzy od kilkunastu lat zajmują się aktywną promocją postaw proekologicznych. Od zawsze ważnym ogniwem działalności fundacji było sadzenie drzew. W tej chwili w całej Polsce rosną setki tysięcy roślin posadzonych w ramach różnych akcji organizowanych przez Arkę. Od kilku lat, w ramach akcji „Książka Wspiera Bohatera”, fundacja organizuje również cykliczne kiermasze książek, z których dochód przeznaczany jest na wspieranie dzieci z Domów Dziecka. Teraz Arka postanowiła połączyć sadzenie drzew i miłość do książek w ramach nowej inicjatywy. Sadzenie drzew jest niezmiernie istotne, zwłaszcza w obliczu zmian klimatycznych. Drzewa produkują tlen, ograniczają emisję CO2, obniżają temperaturę w miastach i gromadzą wodę. Ostatnie badania fińskich naukowców dowodzą, iż każdego roku jedno dorosłe drzewo pochłania rocznie 6-7 kg dwutlenku węgla.

Łącznie lasy Ziemi zaspokajają połowę zapotrzebowania na tlen wszystkich ludzi i zwierząt. Nowa akcja Arki wpisuje się również w założenia Zielonego Europejskiego Ładu, w ramach którego planuje się posadzenie 3 miliardów drzew do 2030 roku. Akcji towarzyszy ogólnopolska zbiórka używanych książek. W ten sposób książki otrzymują drugie życie – oszczędzamy drzewa, wodę, energię i ograniczamy emisję CO2. Wspólnie posadzono już 10779 drzew, rozdano 2277 książek, ograniczono 70064 kg CO2. Uczniowie klasy 3b naszej szkoły również dołączyli do inicjatywy. Wspólnie pomyśleli o przyszłości i posadzili swoje drzewa. Brawo!