• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

II Rymanowski Turniej Matematyczny „Kwadrat wiedzy czy sześcian szczęścia”

„Matematyka jest warunkiem wszelkiego dokładnego poznania”.

Immanuel Kant

Dnia 1 czerwca 2022 roku w Liceum Ogólnokształcącym w Rymanowie odbył się II Rymanowski Turniej Matematyczny „Kwadrat wiedzy czy sześcian szczęścia”. Patronat nad konkursem objął Podkarpacki Kurator Oświaty oraz Burmistrz Gminy Rymanów. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Michał Mrozek, Radosław Różewicz oraz Radosław Władyka (kl. 8b). Opiekę nad uczniami sprawowała Pani Edyta Krukar.
Uczniowie rywalizowali z 15 trzyosobowymi drużynami z powiatu krośnieńskiego i sanockiego. Turniej był podzielony na dwa etapy - indywidualny i grupowy. Ciekawa forma konkursu dostarczyła uczestnikom wielu pozytywnych wrażeń. W przerwie pomiędzy dwiema częściami zmagań uczniowie mieli możliwość zapoznania się z ciekawostkami na przygotowanych przez organizatorów stanowiskach: matematycznym, robotycznym, fizycznym i geograficznym.