• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Dzień Dziecka

1 czerwca świętowaliśmy Dzień Dziecka, z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował wiele ciekawych atrakcji dla uczniów naszej szkoły. Każdy mógł założyć w tym dniu piżamę, a dziewczyny miały okazję zaprezentować się w stylowym makijażu. Z kolei, dla młodszych dzieci strzałem w dziesiątkę okazało się stoisko z malowaniem twarzy, gdzie swój talent artystyczny prezentowały: Maja Kustra, Wiktoria Klimkiewicz, Zuzanna Kilar, Maja Barańska, Klaudia Kuczwar oraz Dagmara Zięba. Ponadto, wszyscy uczniowie brali udział w losowaniu drobnych nagród oraz otrzymali słodki poczęstunek. Jednak największym zainteresowaniem cieszyła się specjalnie przygotowana ścianka, na której uczniowie mogli wcielić się w różne postacie, wykorzystując maski, stroje, kapelusze, peruki, oraz barwne rekwizyty. Gwar na holu głównym, muzyka w tle, której wodzirejem był Patryk Hanus oraz spontaniczne wybuchy śmiechu, dowodzą jedynie, że ten dzień zapisze się w naszej pamięci jako wyjątkowy.

Wszystkim dzieciom tym większym i tym mniejszym jeszcze raz życzymy dużo radości i uśmiechu na co dzień, bo jak mawiał Janusz Korczak „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.