• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Uroczyste obchody Dnia Patrona

„…Pokochała Cię ta ziemia. Ty ją pokochałaś.
W cieniu lasu, w szumie liści na zawsze zostałaś…”.

2 czerwca dla naszej szkoły to data wyjątkowa. W tym bowiem dniu obchodzimy Dzień Patrona. Wspominamy Annę z Działyńskich Potocką, która całe swoje życie poświęciła potrzebującym. Jej motto życiowe „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”, jest naszym drogowskazem.
Tegoroczne obchody zainaugurowała uroczysta msza święta w Kościele Parafialnym w Rymanowie Zdroju, w której uczestniczyli uczniowie i nauczyciele na czele z pocztem sztandarowym. Następnie wszyscy udali się do szkoły, by wspólnie wziąć udział w montażu słowno-muzycznym „Ciche Bohaterstwo sercem jest pisane”, który przygotowali uczniowie klasy 6a wraz z przyjaciółmi z innych klas, pod opieką Pań Anny Bałuki i Urszuli Chmiel.

Młodzi artyści za pomocą nostalgicznych piosenek i lirycznych wierszy przybliżyli nam postać hrabiny Potockiej oraz czasów w jakich przyszło Jej żyć. Podziwiając pięknego walca wiedeńskiego w wykonaniu Mai i Adriana, mogliśmy przenieść się w wyobraźni na salony rezydencji magnackich. W stworzeniu odpowiedniego nastroju pomagały również zdjęcia przedstawiane w formie prezentacji oraz stylizowane na stare filmy nagrania ukazujące bohaterkę dzisiejszej uroczystości. Całości dopełniała dekoracja wykonana przez Panią Anetę Skórę i muzyka, o którą zatroszczył się Pan Bogusław Malinowski.
Na zakończenie głos zabrał Pan Dyrektor, który raz jeszcze zwrócił uwagę na zasługi Patronki dla rozwoju ziemi rymanowskiej, na jej życie, którym dała przykład, jak dzielić się dobrem.
Po akademii delegacja uczniów klasy 3a wraz z wychowawczynią Urszulą Koźmą odwiedziła grób Anny z Działyńskich Potockiej, na którym złożyła kwiaty i zapaliła znicze.