• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Wycieczka klas drugich w Bieszczady

Ahoj przygodo!

Dnia 30 maja 2022 roku wybraliśmy się na długo wyczekiwaną wycieczkę w piękne Bieszczady. Wczesnym rankiem, wraz z naszymi wychowawczyniami: Panią Alą i Panią Klaudyną oraz Panią przewodnik wyruszyliśmy spod szkoły. Pierwszym punktem naszej wyprawy była wizyta w mini zoo w Myczkowcach. Czekały tam na nas śliczne lamy, urocze kucyki, paw ze wspaniałym ogonem, kury, kozy, żółwie i wiele innych zwierząt. Niemałym zainteresowaniem cieszył się również park owadów, w którym królowała ogromna modliszka. W Myczkowcach zwiedziliśmy także wystawę zwierząt z bieszczadzkich lasów, Ogród Biblijny oraz Park Miniatur, w którym poszukiwaliśmy cerkwi i kościołów z naszej najbliższej okolicy. W drodze nad Jezioro Solińskie zobaczyliśmy zaporę w Myczkowcach – starszą siostrę zapory w Solinie.

Kolejnym, niezwykle atrakcyjnym punktem naszej bieszczadzkiej wędrówki był rejs statkiem po Jeziorze Solińskim. W trakcie tej wodnej wyprawy odkryliśmy historię zapory, obejrzeliśmy okoliczne wyspy, a najdzielniejsi uczniowie z naszej załogi wcielili się w rolę prawdziwego kapitana statku.
Po dotarciu na brzeg, nadszedł czas na spacer po zaporze, zakup wspaniałych pamiątek oraz zjedzenie pysznego obiadu. Następnie zwiedziliśmy Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie „Knieja” w Nowosiółkach.
W drodze powrotnej do domu nie zabrakło wesołych konkursów w autokarze, pysznych lodów oraz szaleństw na placu zabaw w Lesku. Zmęczeni, ale niesamowicie zadowoleni wróciliśmy do domów. To była wspaniała przygoda!

Uczniowie klasy 2a i 2b