• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Uczniowie klasy 3a oddali hołd Patronce szkoły

Już od trzech lat uczniowie klasy 3a wzorowo opiekują się mogiłą Patronki szkoły - hrabiny Anny z Działyńskich Potockiej oraz grobami członków jej rodziny spoczywających na cmentarzu w Rymanowie.
W dniu 31 maja 2022 roku, dwa dni przed Dniem Patrona oraz w 96. rocznicę śmierci hrabiny,  trzecioklasiści wraz z wychowawczynią Urszulą Koźmą uporządkowali kwaterę Potockich. Na grobie Anny położyli kwiaty, zapalili znicze, pomodlili się w Jej intencji.
Podczas spaceru alejkami cmentarza zachwycali się XIX - wiecznymi, nagrobnymi rzeźbami - kunsztem dłuta wielu artystów. Oglądali też miejsca spoczynku znamienitych postaci związanych z dziejami Rymanowa. Podziwiali rodzinny grobowiec Ignacego Bieleckiego - doktora wszech nauk medycznych, lekarza, społecznika i miłośnika miasta, pełen artyzmu obelisk rodu Skórskich - właścicieli dóbr rymanowskich oraz kamienny nagrobek proboszczów Rymanowa.

Ścieżką historyczną przeszli do Parku im. Anny i Stanisława Potockich - założycieli Rymanowa Zdroju. Obejrzeli dwór hrabiostwa zniszczony podczas działań wojennych, odbudowany po wojnie, w którym obecnie znajduje się siedziba nadleśnictwa.
Serdecznie dziękujemy uczniom klasy 3a za trzyletnie zaangażowanie, odpowiedzialną postawę, troskę o niezwykłe miejsce na naszym rymanowskim cmentarzu. Była to 3 - letnia lekcja patriotyzmu, szacunku dla dorobku kultury i dla Tych, którzy piękną kartą wpisali się w historię naszej małej ojczyzny.