• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Młodzi odkrywcy Uniwersytetu Rzeszowskiego

W dniu 20 maja 2022 roku trzydziestoosobowa grupa uczniów z klas 4-6 pod opieką Pani Agnieszki Szul i Pani Jolanty Pietruszki wybrała się do Rzeszowa, aby uczestniczyć w zajęciach realizowanych w ramach projektu „Młodzi odkrywcy Uniwersytetu Rzeszowskiego”.
Zajęcia rozpoczęły się od bardzo interesującego wykładu pt. „Patrzymy na świat oczami czy mózgiem?”, który w nietuzinkowy sposób wygłosił Pan dr hab. prof. UR Wojciech Walat. Uczniowie dowiedzieli się m.in., jak człowiek odbiera docierające do niego informacje z otoczenia, jak mózg odbiera spostrzeżenia oraz doświadczalnie przekonali się, że bodźce, które docierają do naszych zmysłów, nie zawsze są pełne.
Następnie „młodzi studenci” rozwiązywali interaktywny test z wiedzy ogólnej, w którym najwięcej punktów zdobyła Maja Niemczyk.

Ostatnim punktem programu były warsztaty z programowania robotów. W świat algorytmów, programowania i budowania robotów wprowadził uczniów Pan dr inż. Tomasz Warchoł. Prowadzący omówił zasadę działania kostki Lego Mindstorms NXT, serwomechanizmu oraz sensorów. Następnie uczniowie, pracując w parach, przystąpili do konstruowania i programowania swoich pojazdów. Na zakończenie zajęć odbył się bardzo emocjonujący wyścig robotów. W rundzie finałowej najszybszy okazał się robot Miłosza Jakieły i Dominika Pitrusa.
Udział w warsztatach rozbudził u uczniów zainteresowanie tworzeniem oraz programowaniem robotów. „Młodzi odkrywcy” z niecierpliwością czekają na kolejny wyjazd, który odbędzie się 10 czerwca br.