• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Dawid Penar laureatem Konkursu Matematycznego

„Czysta matematyka to poezja logicznego myślenia”.

Albert Einstein

Z radością informujemy, że Dawid Penar, uczeń klasy 8a, został laureatem Konkursu Matematycznego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Sukces ten był okupiony wytężoną pracą ucznia i mnóstwem rozwiązanych zadań o różnym stopniu trudności. Oprócz niewątpliwej satysfakcji, bycie laureatem daje Dawidowi przywilej przyjęcia do wybranej szkoły średniej bez względu na kryteria oraz zwolnienie z egzaminu ósmoklasisty z matematyki.
Kuratoryjne konkursy przedmiotowe to jedne z najważniejszych sprawdzianów wiedzy, w jakich mogą startować uczniowie. Udział w nich wymaga zarówno od ucznia, jaki i przygotowującego go nauczyciela, ogromnego zaangażowania oraz wielu godzin pracy.

Zagadnienia często z wykraczały poza program szkolny, zadania wymagały logicznego myślenia, wyobraźni przestrzennej oraz umiejętności sprawnego i bezbłędnego liczenia. Nielicznym udaje się dotrzeć do etapu wojewódzkiego, a następnie uzyskać tytuł laureata. Dawid każdy etap konkursu traktował jak poważne wyzwanie, z którego wywiązywał się wzorowo, a wielomiesięczny wysiłek zaowocował sukcesem.
Gratulacje oraz podziękowania należą się również nauczycielce matematyki - Pani Iwonie Kuci, która sprawowała merytoryczną opiekę nad przygotowaniami do konkursu naszego mistrza.