• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Koncert z okazji świąt Wielkiej Nocy w wykonaniu uczniów klas piątych

Świat bez sztuki zamyka się na miłość”.

Karol Wojtyła

W dniu 13 kwietnia 2022 roku uczniowie klas piątych dali koncert pieśni wielkanocnych. Na program złożyły się utwory powszechnie znane, gloryfikujące Zmartwychwstanie Jezusa wykonywane solo oraz partie chóralne, podkreślające radość z powodu zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią. Na partie mówione złożyły się wzorcowe recytacje fragmentów poezji, oddające ducha tajemnicy paschalnej.
Najpierw usłyszeliśmy refleksyjny utwór „Chwalę Ciebie, Panie” w wykonaniu chóru. Następnie burzą braw nagrodzony został występ Julii Deptuch, która niezwykle emocjonalnie zaśpiewała kultową pieśń „Alleluja”, znaną szerokiej publiczności dzięki interpretacji kanadyjskiego poety i piosenkarza Leonarda Cohena.

Energetyczny występ chóru w pieśni „Jesteś Królem” wywołał ogólne uznanie, gdyż zachęcił publiczność do włączenia się do wspólnego śpiewu. W dalszej części występu bardzo udanie zaprezentowały się Julia Szepieniec oraz Anna Ziajka, które na głosy wykonały pieśń „Będę śpiewał na cześć Pana”. Punktem kulminacyjnym programu okazał się bez wątpienia „Psalm Mojżeszowy”. Styl interpretacji kompozycji Piotra Rubika, zademonstrowany przez Julię Deptuch i Maję Penar, skłonił słuchaczy do refleksji nad pięknem świata i kruchością ludzkiego życia. Audytorium oczarowały również Maja Penar, Julia Szepieniec, Aleksandra Wiśniowska i Anna Ziajka dzięki dynamicznej melodii i dużej nośności treściowej utworu „Czcijmy Jezusa”. Z kolei pieśń „Głosimy Jezusa moc” okazała się popisem możliwości wokalnych Mai Penar, która ujawniła swój nieprzeciętny potencjał. Na szkolnej scenie jako kwartet z sukcesem zadebiutowały: Julia Deptuch, Maja Lorenc, Maja Penar i Anna Ziajka. Usłyszeliśmy je w utworze „Zmartwychwstał Pan”. Zwieńczeniem koncertu było chóralne wykonanie kompozycji „Jezus zwyciężył”. Oprócz partii wokalnych publiczność wysłuchała interpretacji liryków. Jako recytatorzy wystąpili: Mikołaj Cisek, Jakub Hanus, Miłosz Jakieła, Eryk Pniak, Jakub Szul. Mocno w pamięci utkwiły słuchaczom słowa:
„Pod krzyżem świata starty i złamany,
Pragnę już odtąd krzyż Twój w duszy nosić,
Niewoli świata pokruszyć kajdany,
Bym mógł na krzyżu krzyża chwałę głosić”.

Równie sugestywnie wybrzmiał fragment poezji:
„Wybacz mi, nie zawsze potrafię być sobą,
Wybacz mi, nie umiem pokonać mych grzechów.
Wybacz mi, bo chcę być tylko z Tobą,
Wybacz mi Jezu, Mistrzu Miłości”
w interpretacji Julii Mazurek, Kornelii Szybki, Patrycji Szybki, Zuzanny Szwarc i Leny Wiernusz. Największe uznanie zyskała Julia Szepieniec, która wygłosiła „Hymn o miłości” z I Listu świętego Pawła do Koryntian. Ten najpiękniejszy fragment Nowego Testamentu, stanowiący apoteozę miłości, odwołujący się do Boskiego przykazania, okazał się wielkim manifestem czystego, szczerego i prawdziwego uczucia, które może spotkać każdego z nas.
Koncert prowadzili konferansjerzy: Julia Szepieniec i Jakub Wolski. Z właściwą sobie elegancją i klasą zapowiadali wykonawców, dodając młodym artystom pewności siebie. Swymi esencjonalnymi wypowiedziami, odsłaniającymi ich erudycję i zdolność perswazji, umiejętnie nawiązywali więź ze słuchaczami.
Koncert pod znamiennym tytułem „Ab ovo, czyli od jajka” zebrał bardzo pozytywne recenzje wśród przybyłej publiczności, czego dowodem były gromkie brawa dla wszystkich wykonawców. Ciekawy i nieszablonowy program, powstały w oparciu o autorski scenariusz, wypadł bardzo efektownie. Duże wrażenie zrobiły ponadto: ciekawa aranżacja muzyczna oraz wspaniała dekoracja, na tle której wystąpili uczniowie. Uroczystość przygotowali: Pani Agnieszka Kindlik, Pani Bernadeta Białas, Pani Aneta Skóra, Pan Waldemar Kilar oraz Pan Bogusław Malinowski.