• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Zaproszenie do udziału w IV Wojewódzkim Konkursie Literackim „Wolność jest w nas. Ku pamięci żołnierzy wyklętych”

„Nie żałuję tego, co czyniłem. Moje czyny były zgodne z tym, o czym myślą miliony Polaków,
tych Polaków, o których obecnym losie zadecydowały bagnety NKWD”.

Ks. Władysław Gurgacz, ps. „Sem”

Zapraszamy uczniów klas 6-8 ze szkół podstawowych z Podkarpacia do udziału w IV Wojewódzkim Konkursie Literackim „Wolność jest w nas. Ku pamięci żołnierzy wyklętych”. Prace (oceniane odrębnie w dwu kategoriach dla poezji i prozy) należy przesłać w wersji papierowej na adres szkoły do dnia 4 lutego 2022 roku oraz na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Informacja o wynikach zostanie opublikowana 1 marca 2022 roku na stronie internetowej zspposada.pl w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody. Regulamin znajduje się TUTAJ. Czekamy na ciekawe teksty! Naprawdę warto!

Konkurs swym patronatem objęła m.in. Pani Małgorzata Rauch – Podkarpacki Kurator Oświaty. Oznacza to, że laureat ma prawo ubiegać się o wpisanie swego osiągnięcia na świadectwie ukończenia szkoły, co skutkować będzie przyznaniem punktów podczas rekrutacji do szkoły średniej.
W tym roku zachęcamy do przypominania sylwetek niezłomnych kapłanów, którzy w latach 1944-1963 nie zgadzali się na sowietyzację ojczyzny i słowem oraz czynem angażowali się we wskrzeszenie niepodległej Polski. Przypomnijmy współczesnemu światu postaci bohaterskich duchownych – depozytariuszy utraconej państwowości, wychowawców pokoleń Polaków, zaangażowanych w walkę o polskość.

Organizatorzy konkursu
Anna Bałuka, Waldemar Kilar, Jolanta Pietruszka, ks. Łukasz Pałacki