• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Grad sukcesów w Gminnym Konkursie Literackim „Świąteczne opowiadanie z morałem”

„Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy,
Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory”.

Krzysztof Dzikowski

W dniu 21 grudnia 2021 roku Gminny Ośrodek Kultury w Rymanowie ogłosił wyniki Konkursu Literackiego pn. „Świąteczne opowiadanie z morałem”, skierowanego do uczniów pobierających edukację w szkołach na terenie gminy Rymanów. Miło nam poinformować, że turniej został zdominowany przez naszych wychowanków, którzy święcili tryumfy w każdej z trzech kategorii wiekowych. Oto wyniki naszych uczniów:

 

Lokata

Imię i nazwisko uczestnika

Imię i nazwisko nauczyciela prowadzącego

Kategoria: uczniowie klas 1-3

I

Martyna Smerecka

Urszula Koźma

II

Julia Wołczańska

Monika Rygiel

II

Kacper Kędra

Urszula Koźma

III

Przemysław Penar

Monika Rygiel

III

Zofia Szul

Monika Rygiel

wyróżnienie

Władysław Rij

Urszula Koźma

wyróżnienie

Zuzanna Rygiel

Monika Rygiel

wyróżnienie

Agata Szepieniec

Monika Rygiel

wyróżnienie

Urszula Niemczyk

Urszula Koźma

Kategoria: uczniowie klas 4-6

I

Jakub Szul

Waldemar Kilar

I

Julia Szepieniec

Waldemar Kilar

II

Zuzanna Szwarc

Waldemar Kilar

Kategoria: uczniowie klas 7-8

II

Patryk Rij

Waldemar Kilar

Niezwykłą pamiątką dla laureatów pierwszego miejsca w każdej kategorii wiekowej był udział w Koncercie Bożonarodzeniowym nagranym przez GOK. Teksty opowiadań czytali sami autorzy, zaproszeni przez organizatora do tego projektu. Szkołę Podstawową w Posadzie Górnej godnie reprezentowali: Martyna Smerecka (kl. 3a), Jakub Szul (kl. 5a) i Julia Szepieniec (kl. 5b). Ich wypowiedzi przeplatane były partiami wokalnymi – na scenie popisy swych umiejętności dali laureaci Konkursu Kolęd „Hej kolęda, kolęda”. Zapraszamy do obejrzenia koncertu, dostępnego TUTAJ. Wierzymy, że dostarczy on każdemu wielu artystycznych doznań i intelektualnych wzruszeń. Gratulujemy wszystkim podopiecznym sukcesów w turnieju literackim, w którym wykazali się nie tylko nie lada umiejętnościami pisarskimi, ale także wrażliwością i empatią na los drugiego człowieka.