• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Klasa 3a przy wigilijnym stole

W dniu 17 grudnia 2021 roku w klasie 3a odbyło się spotkanie bożonarodzeniowe. Ten wyjątkowy dzień poprzedzony był wieloma przygotowaniami. Uczniowie ubrali choinkę, wykonali ozdoby świąteczne, ustroili klasę, dekorowali pierniki, wykonali stroiki. Przy wigilijnym stole łamali się opłatkiem, składali sobie życzenia, kosztowali tradycyjnych potraw wigilijnych, śpiewali kolędy, kultywowali polskie zwyczaje i tradycje.
Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc i zaangażowanie w przygotowaniu klasowego święta.
Radosnych Świąt Bożego Narodzenia!

uczniowie klasy 3a
z wychowawczynią Urszulą Koźmą