• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

„Wylosuj Anioła”

Członkowie fundacji „Gdy Liczy się Czas” postanowili zainicjować akcję pisania listów dla dzieci „WYLOSUJ ANIOŁA”, która ma na celu wsparcie oraz wywołanie uśmiechu na twarzach małych pacjentów. Akcja ta powstała z inicjatywy rodziców dzieci leczonych na oddziale Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. Podczas leczenia w szpitalu onkologicznym towarzyszą trudne emocje, zarówno choremu dziecku, jak i jego rodzinie - strach, ból, samotność i niepewność. Rodzice chorych dzieci postanowili „odczarować” smutek i trud leczenia onkologicznego oraz „zaczarować” czas spędzany przez dzieci w szpitalu. Pokazać im, że są ludzie, którzy z drugiej strony okna, myślą o nich, modlą się za nich i piszą do nich listy.

Uczniowie klasy 3b naszej szkoły wraz z wychowawczynią Moniką Rygiel, włączyli się bardzo chętnie w tę akcję, niosąc bezinteresowną pomoc i okazując serce. Postanowili wesprzeć dzieci poprzez napisanie listów, by choć na chwilę wywołać uśmiech na twarzach małych pacjentów.
Wszystkie listy, które przygotowane zostały z okazji Świąt Bożego Narodzenia już wysłaliśmy do fundacji, po to, aby na święta trafiły do rąk chorych dzieci, którym tak bardzo potrzebne jest wsparcie i podtrzymanie na duchu. Dodaliśmy też drobne niespodzianki. Mamy nadzieje, że dzięki naszym wspólnym działaniom, na niejednej dziecięcej twarzyczce pojawi się uśmiech.