• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w koszykówce chłopców

W dniu 23 listopada 2021 roku w Szkole Podstawowej w Posadzie Górnej odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w koszykówce chłopców. W turnieju udział wzięły reprezentacje z trzech szkół: SP Lubatowa, SP Potok, SP Posada Górna. Zawody zostały rozegrane systemem „każdy z każdym”. Nasza szkoła zwyciężyła w dwóch meczach zdobywając 1. miejsce w turnieju i awansowała do zawodów rejonowych.
Skład drużyny: Błażej Argasiński, Miłosz Cetnarski, Maciej Dąbrowski, Klaudiusz Gacek, Szymon Hanus, Jakub Kumka, Michał Mrozek, Mateusz Penar, Ireneusz Rajs, Tomasz Rajs, Radosław Różowicz, Rafał Szepieniec i Radosław Władyka. Gratulujemy!