• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Nagrody najmłodszych w Gminnym Konkursie Plastycznym

W dniu 10 listopada 2021 roku poznaliśmy wyniki Gminnego Konkursu Plastycznego „Pocztówka z wakacji”. Konkurs adresowany był do dzieci i młodzieży z Gminy Rymanów. Prace oceniane były w 8 kategoriach wiekowych. W kategorii II - 2. miejsce zajęła Laura Madej z klasy 2a. W kategorii III - wyróżnienia przyznano uczniom klasy 3a. Zdobyli je: Zuzanna Komborska, Kacper Kędra i Franciszek Śliwka. Nagrodzeni otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.
Uczniowie wykonali prace pod kierunkiem Alicji Zajdel i Urszuli Koźmy.
Zapraszamy do obejrzenia niektórych prac biorących udział w konkursie.