• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Spotkanie z podróżnikami

W dniu 19 listopada 2021 roku uczniowie klasy 2a i 2b wraz z wychowawczyniami Alicją Zajdel i Klaudyną Trygar-Kubusiak uczestniczyli w prelekcji pod tytułem „Wyprawa na kilka kontynentów”, prowadzonej przez małych podróżników – Polę i Michała. Rodzeństwo rozpoczęło wykład od prezentacji filmu o Afryce, ukazującego florę, faunę tego kontynentu oraz codzienne życie swoich rówieśników. Po obejrzeniu relacji z wyprawy uczniowie udali się na spotkanie ze śnieżnymi psami rasy husky, co przysporzyło im wiele radości. Dzieci miały okazję zdobyć informacje o rasach psów, ich różnorodnym usposobieniu oraz o tym, jak zachować się, gdy pies jest agresywny. Drugoklasiści z ogromnym zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach, wzbogacili swoją wiedzę i z pewnością z równie dużą pasją będą chcieli poznawać otaczający nas świat.